Generálny riaditeľ Disney Bob Iger rezignoval na predstavenstvo firmy Apple, len pár mesiacov predtým, ako sú obe firmy pripravené na spustenie svojich nezávislých streamingových služieb.
Iger rezignoval 10. Septembra podľa žiadosti od AP komisii pre cenné papiere a burzu. V ten istý deň AP predstavil dátum uvedenia na trh cenu predplatného pre TV Plus, ktorý oficiálne konkurentom medzi AP a DS.
„Mám najvyššiu úctu voči Timovi Cookovi, jeho tímu a svojim kolegom členom správnej rady“, uviedol Iger vo vyhlásení, ktoré uverejnil The Hollywood Reporter. „Apple je jednou z najobdivovanejších firiem na svete, ktorá je známa kvalitou a integritou svojich výrobkov a ich ľudí, a som navždy vďačný, že som bol členom ich správnej rady.“Socha Walta Disneyho..jpg
Bob sa prvýkrát pripojil k predstavenstvu firmy Apple v roku 2011, ale vzťahy medzi tímy dvoma firmami  existovali aj predtým. DS kúpil organizáciu Pixar, ktorej bývalým generálnym riaditeľom gigantu bol Steve Jobs mal povolanie ako majoritný akcionár, v roku 2016. DS kúpil Pixar za 7,4 miliárd dolárov a v tom čase sa Jobs stal najväčším jediným akcionárom organizácie DS. Bol v procese akvizície nápomocný.
Teraz, keď sa obi dve organizácie pripravujú na priamy prenos v oblasti priameho predaja spotrebiteľom so svojimi príslušnými streamingovými službami.
„Zatiaľ čo nám bude veľmi chýbať príspevok ako člena predstavenstva, rešpektujem jeho rozhodnutie a očakávame, že náš vzťah s Bobom a organizáciou bude pokračovať aj naďalej ďaleko do budúcnosti,“ uviedol APP vo vyhlásení pre novinárstvo The New York Time.Apple logo..jpg
Odchod Boba z predstavenstva od APP vám môže pripomenúť, kedy CEO Googlu Eric Schmidt opustil predstavenstvo APP v roku 2009. Schmidt sa pripojil k predstavenstvu v roku 2006, ale v roku 2009 odstúpil po tom, ako sa Android spoločnosti Google stal konkurentom pre iPhone.